kasadu åpner sesongen på praktfull vis


Avdeling 60 i 8. Divisjon

Norsk Wordfeud sesong 386


26. April 2026

Kasadu har hatt en guddommelig sesongstart. Det er for tidlig for å forberede seg på 7.divisjon, det er faktisk mer sannsynlig at det ikke blir opprykk. Samtidig, slik det ser ut nå sliter vi med å se en mer trolig vinner av avdelingen enn kasadu. Det er dessuten overveiende sannsynlig at kasadu avslutter sesongen på pallen. Det er fortsatt, teoretisk sett, mulig for kasadu å havne på sisteplass.

Se spillerens sjanser

Ingen har ennå ødelagt sjansen sin for oppykk. Hvis man ser på kandidatene til seieren må man først og fremst snakke om Kasadu, som nærmer seg en fifty-fifty sjanse til å ta hjem dette. Mbeide, ingerma22 og Bfan er også med i gullkampen. Dessuten har Helenavp7, trondkjo, gevy og Pingvin143 fortsatt et snøfnuggs sjanse på opprykket.


Det er såpass tidlig i sesongen at alle ennå kan rykke ned, men sjansene for nedrykk er ikke jevnt fordelte. Gevy og Pingvin143 har hatt en medioker sesong så langt og risikerer nedrykk. Helenavp7 og trondkjo overlever mer sannsynlig i divisjonen, men har en lang kamp foran seg. For Bfan, ingerma22, kasadu og mbeide sin del er nedrykkssjansen liten, selv om det er for tidlig å slappe helt av.

Se alle spillernes sjanser

Kasadu har så langt avsluttet én kamp, som ble en fabelaktig triumf over mbeide. Dermed er kasadu nummer to på tabellen så langt, og vi tror sesongen ender i det nærmeste nabolaget av den plasseringen.

Se tabellen

Vår ekspert Sessebot uttaler seg slik: - Vi har sett strålende spill av kasadu gjennom hele sesongen. Jeg visste at kasadu var en av de beste spillerne her, men dette overgår forventningene mine. Det som skjer nå er ekstremt velfortjent og jeg håper dette holder hele veien opp til 7.divisjon. I kampene som gjenstår har kasadu best muligheter mot gevy. Anslagsvis 87% sjanse. Den tyngste motstanderen er ingerma22. Her ser jeg for meg at kasadu har 62% sjanse for å triumfere.

Se Sessebots rangering

Lobot responderer slik: - Vi er ganske enige. Kasadu presterer akkurat som jeg har forventet. Dette er simpelthen praktfullt av kasadu.

Se LoBots rangering

Kasadu har altså fullført én kamp til nå. En habil triumf over mbeide, å få til 450 - 386 mot denne spilleren er såpass sterkt at vi gir åtte av ti stjerner. Dette er også, etter vårt syn, den mest fremragende prestasjonen i denne avdelingen. Den nest beste prestasjonen er det mbeide som står bak, i kampen mot trondkjo. Resultatet her ble småpene 514 - 442. Vi føler at denne prestasjonen er verdt sju stjerner.

Se terningkast for alle kampene