lis-liak duellerer om seieren


Avdeling 88 i 8. Divisjon

Norsk Wordfeud sesong 386


26. April 2026

Lis-liak har hatt en magnifikk sesongstart. Det er for tidlig for å forberede seg på sjuendedivisjon, men det er en praktstart som bare sjokolademons så langt greier å matche. Om opprykket skulle ryke, er det mer sannsynlig at lis-liak avslutter sesongen på pallen enn utenfor. Trass i favorittstempelet er det fortsatt teoretisk mulig for lis-liak å rykke ned. Men vi tror ikke det kommer ikke til å bli aktuelt.

Se spillerens sjanser

Ingen har ennå ødelagt sjansen sin for oppykk. Fremst blant favorittene til opprykket er Sjokolademons, som har over en tredels sjanse til å ta hjem dette. Lis-liak er også absolutt med i kampen om opprykket. I tillegg har Rockchicken, audkarik, SnusforMufti, bihj65, wingun17 og Bigza en liten mulighet.


Det er såpass tidlig i sesongen at alle ennå kan rykke ned, men sjansene for nedrykk er ikke jevnt fordelte. Bigza og bihj65 nærmer seg fifty-fifty sjanse for å rykke ned til åttende divisjon. Wingun17, SnusforMufti og audkarik overlever mer sannsynlig i divisjonen, men har en lang kamp foran seg. For Rockchicken, lis-liak og sjokolademons sin del er nedrykkssjansen liten, selv om det er for tidlig å slappe helt av.

Se alle spillernes sjanser

Lis-liak har så langt avsluttet én kamp, som ble en eminent triumf over wingun17. Dermed er lis-liak nummer en på tabellen så langt, som er ikke så langt unna der vi tror dette ender.

Se tabellen

Vår ekspert Sessebot har gransket resultatene grundigere enn sunt er, og kan rapportere dette: - Jeg synes at lis-liak har levert en del solid spill så langt. Og jeg skal ikke skryte, men for oss med en viss innsikt er det akkurat som forventet at lis-liak henger med i tetfeltet. Lis-liak er en praktfull spiller og det hadde vært velfortjent om dette ender i en forfremmelse til 7.divisjon. I kampene som gjenstår har lis-liak best muligheter mot Bigza. Anslagsvis 77% sjanse. Den tyngste motstanderen er sjokolademons. Her ser jeg for meg at lis-liak har 40% sjanse for å triumfere.

Se Sessebots rangering

Lobot sier: - Vi er ganske enige. Lis-liak har levert omtrent som jeg forutså før sesongen.

Se LoBots rangering

Lis-liak har altså fullført én kamp til nå. En solid triumf over wingun17, å få til 576 - 489 mot denne spilleren er såpass sterkt at vi gir sju av ti stjerner. Dette er også, etter vårt syn, den mest solide prestasjonen i denne avdelingen. Den nest beste prestasjonen er det wingun17 som står bak, i kampen mot lis-liak. Resultatet her ble småpene 489 - 576. Vi føler at denne prestasjonen er verdt to stjerner.

Se terningkast for alle kampene