Surrr er outsider i medaljestriden


Avdeling 112 i 8. Divisjon

Norsk Wordfeud sesong 386


28. April 2026

Trolig havner surrr på femteplass. Likevel er det for tidlig å gi opp medaljehåpet. Blir det medalje, vil den mest trolig være av bronse, dog er sølvmedaljen heller ikke utenfor rekkevidde. Å vinne denne avdelingen, derimot, ser vanskelig ut for surrr.

Så langt er det imidlertid veldig åpent, nedrykk kan også skje, vi trenger flere resultater for å bli bombastiske.

Se spillerens sjanser

Ingen har ennå ødelagt sjansen sin for oppykk. €link og IverM har de beste sjansene til å vinne, men konkurransen er stor. Ole Martin er også med i gullkampen. I tillegg har Robbo111, surrr, anettejoha, Osprey;) og karkaz en liten mulighet.


Det er såpass tidlig i sesongen at alle ennå kan rykke ned, men sjansene for nedrykk er ikke jevnt fordelte. Karkaz, Osprey;) og anettejoha har hatt en moderat sesong så langt og kan fort få gjensyn med niende divisjon. Surrr har noe bedre odds for å klare seg, men kjenner nok gufset fra niende divisjon. For Robbo111, Ole Martin, IverM og €link sin del er nedrykkssjansen liten, selv om det er for tidlig å slappe helt av.

Se alle spillernes sjanser

Surrr har tapt mot Ole Martin og robbo111. Det har gitt en åttendeplass på tabellen så langt, men dette reflekterer ikke til fulle spilleren fra Lakselv sine prestasjoner, noe vi forventer å få se tydeligere etterhvert.

Se tabellen

Sessebot har gått i dybden på resultatene, og kan fortelle følgende: - Dette var ikke akkurat den utviklingen jeg hadde sett for meg. Men surrr er fortsatt en fabelaktig spiller og jeg tror at dette ender bedre enn det ser ut nå. I kampene som gjenstår har surrr best muligheter mot karkaz. Anslagsvis 76% sjanse. Den tyngste motstanderen er IverM. Her ser jeg for meg at surrr har 46% sjanse for å triumfere.

Se Sessebots rangering

Lobot uttaler seg slik: - Vi er ikke helt uenige. Jeg er også forbløffet over spillet til surrr så langt. Jeg har langt mer tro på spilleren fra Lakselv enn det vi har fått se til nå.

Se LoBots rangering

vi er naturlig nok ikke veldig imponert over noen av de to kampene som surrr har levert, men det minst ille er 488 - 514 mot robbo111, det kan vi gi tre av ti stjerner. Den beste prestasjonen i avdelingen er det Ole Martin som står bak, ved å levere 478 - 437 mot surrr. Den prestasjonen ligger på sju-stjerners-nivå.

Se terningkast for alle kampene