Welcome

Welcome to Wordfeud League of Honour! We arrange tournaments in Wordfeud and several other games. Read the details under 'Rules', and join us under 'Sign up'!

The latest news

Responsive image
Wordfeud Nynorsk
CemKaraca vinner sin 135. tittel: Et eksepsjonelt mesterskap i sesong 344! Les mer
Responsive image
Ordly Norsk
SigrunM sikrer sin fjerde mestertittel – overgår forventningene med suveren seier! Les mer
Responsive image
Quizkampen Norsk
Cox Clavicula sikrer sitt 191. mesterskap - En ustoppelig legende i ligaen! Les mer

Kristian V. Kvamsøe vant gruppen

Kristian V. Kvamsøe endte øverst etter en sesong der det meste gikk riktig vei. Read more

League: Season: Division: Group: Player:

PlassNavnSpiltSeierUavgjTapScore for-motMarginPoengFra
1Kristian V. Kvamsøe 10 712413 - 25615715Trondheim
2Toril2000 10 712364 - 26010415
3Øystein Guneriussen 10 712339 - 17016915Tromsø
4Hjorthen 10 613365 - 23013513
5dagfau 10 514266 - 266011Tvedestrand
6Per Kristian Husøy 10 514260 - 340-8011
7Trond I. Hovland 10 505277 - 298-2110
8Eskil Åsmul 10 505272 - 315-4310Oslo
9heltenjon 10 217211 - 304-935Sogndal
10ChillyLine 10 037197 - 360-1633Bryne
11SIKN Destroy 10 028155 - 320-1652Trondheim
1Kristian V. Kvamsøe+15715
Spilt: 10
Seier: 7
Uavgjort: 1
Tap: 2
Score: 413 - 256
Fra: Trondheim
2Toril2000+10415
Spilt: 10
Seier: 7
Uavgjort: 1
Tap: 2
Score: 364 - 260
3Øystein Guneriussen+16915
Spilt: 10
Seier: 7
Uavgjort: 1
Tap: 2
Score: 339 - 170
Fra: Tromsø
4Hjorthen+13513
Spilt: 10
Seier: 6
Uavgjort: 1
Tap: 3
Score: 365 - 230
5dagfau011
Spilt: 10
Seier: 5
Uavgjort: 1
Tap: 4
Score: 266 - 266
Fra: Tvedestrand
6Per Kristian Husøy-8011
Spilt: 10
Seier: 5
Uavgjort: 1
Tap: 4
Score: 260 - 340
7Trond I. Hovland-2110
Spilt: 10
Seier: 5
Uavgjort: 0
Tap: 5
Score: 277 - 298
8Eskil Åsmul-4310
Spilt: 10
Seier: 5
Uavgjort: 0
Tap: 5
Score: 272 - 315
Fra: Oslo
9heltenjon-935
Spilt: 10
Seier: 2
Uavgjort: 1
Tap: 7
Score: 211 - 304
Fra: Sogndal
10ChillyLine-1633
Spilt: 10
Seier: 0
Uavgjort: 3
Tap: 7
Score: 197 - 360
Fra: Bryne
11SIKN Destroy-1652
Spilt: 10
Seier: 0
Uavgjort: 2
Tap: 8
Score: 155 - 320
Fra: Trondheim

For å svare på spørsmålene dine i Quizligaen, gå hit.
Quizligaen trenger flere spørsmål. Hvis du vil hjelpe til, gå hit.

Comments

The secret link
your last comment.

Navn Melding Tid
LoBotDa har Transmogriff trosset oddsene og dundret til topps i Sesong 17, Div 3, Avd 3! Denne formidable triumfen på trass av alt det etablerte kan være et uttrykk for at en ny toppspiller er i emning. 28/01 2020 08:04:49
LoBotThese outstanding players have been awarded Wlohty for their performance this season: Transmogriff 26, Kristian V. Kvamsøe 19, Toril2000 17, Hjorthen 16, dagfau 15, Per Kristian Husøy 15. The Wlohty is the currency previously known as Glory, that you have silenty collected for a couple of years. For the time being, it is as useful for you as bicycles are for fish, but that may change when we start the Team League. 26/01 2020 05:17:20
Tore DahlHei,

jeg er oppnevnt som dommer i Æresligaen, og i så måte har jeg noen kunngjøringer:

Noe av grunnen til at jeg i forrige sesong postet vurderinger av vanskelighetsgrad i 1. divisjon, er et forsøk på bevisstgjøring omkring hvor vanskelige noen av disse spørsmålene faktisk er. Jeg satte også vurderingen før jeg så på hvem som klarte de enkelte spørsmålene. I blant kan det være litt påfallende når noen klarer ganske mange av disse meget, meget vriene spørsmålene. Ett eller to i blant, ingen grunn til uro, sterke prestasjoner vil vi se ofte, det er mange gode quizzere her. Men hvis man klarer ganske mange av disse 8´ere og 9´ere over tid, så er man enten veldig, veldig god, helt i Norgeseliten, eller så har man googlet mange av svarene. Mange av disse tingene det er bortimot umulig å vite eller gjette. Jeg har også testet flere av disse aller vanskeligste spørsmålene på absolutte toppquizzere, som altså ikke selv deltar i serien. Selv for topp 10 i verden vil det bli en del bom på de tøffeste tingene som stilles i de øverste to divisjonene i Æresligaen. Personlig setter jeg pris på at det stilles slike spørsmål, det lærer vi mye interessant av. Men jeg, og flere med meg, følger også med på hvem som faktisk klarer de tøffeste tingene.

Etter innlegget mitt om juks på NQF-forumet før jul ble kanskje flere bevisst på problemet. Jeg tror dessverre ikke det er helt løst, og derfor vil det fortsatt være fokus på dette for å få redusert omfanget. Det er også andre ting som kan tolkes som uvanlig i forhold til hva vi er vant til å se. Svært stabile serier, med 4-5 eller 6 rette i runde etter runde er uvanlig. Legg merke til at mange av de etablerte toppquizzerne ofte også er nede på 1 eller 2 riktige i blant, og at de i blant bommer på ting som flertallet tar. Det er fordi de er menneskelige, og i blant feiltolker spørsmålet, husker feil, vet svaret men kommer ikke på det, eller velger feil i en 50-50 situasjon.

Hvis man deltar under pseudonym og er ukjent og uprøvd, så må man fra og med neste sesong, for å kunne bli med i Æresligaens øverste divisjon, måtte opplyse hvem man er, og i tillegg altså delta nøytralt i noen av de mange konkurransene som arrangeres av NQF i løpet av våren. Dette for å vise hva man er god for under såkalte "test conditions", altså besvare et sett med spørsmål med en gitt tidsfrist, som regel en time per 100-120 spørsmål. Disse spørsmålssettene har som regel bare et fåtall spørsmål som er i den ligaen vi har sett en del av i foregående sesonger, altså med vanskelighetsgrad på 8 eller 9, men noen er det gjerne. Poenget med en slik deltagelse under test conditions er å vise at det ikke er enorm forskjell på deltagelse på en nettbasert quiz, og en som gjennomføres i et lukket lokale sammen med andre deltagere. Hva er enorm forskjell? Det blir igjen en lengre vurdering, over flere gjennomførte konkurranser, men ligger man jevnt over alltid et godt stykke over i prosentmessig score online i forhold til live quizzing blir det lagt merke til. Man bør heller ikke selv ha arrangementsansvar ved deltagelse i disse konkurransene, altså at man har tilgang til både spørsmål og svar på forhånd. Lokale arrangører oppfordres til å rotere arrangøransvaret med en eller flere andre. Kravet om live-deltagelse gjelder også de etablerte quizzerne, meg selv inkludert, vi skal ikke være unntatt kravene som nå stilles de ukjente spillerne.

Det er helt ufarlig å delta i Norgescupen, Hot 100, Squizzed og lignende tilbud, se på NQF-forumet for terminliste:

https://www.tapatalk.com/groups/nqffr/norgescupen-2020-t2640.html

Det er også bra for miljøet å få inn nye flinke folk, dem vil vi veldig gjerne ha med også i live konkurranser. Det er samtidig også bra for miljøet å kvitte seg med juksemakere, og det ønsker vel også de fleste ærlige spillere at skjer. Óg for ligaens integritet er det viktig å få orden på ting. Man kan tenke at dette er en konkurranse uten premier, rankingpoeng eller prestisje, men juks er uansett en uting, det er ødeleggende og irriterende for andre spillere, og vi ønsker ikke å la det bre om seg på noen som helst måte.

Det at jeg nå er dommer betyr at jeg har myndighet til å kaste ut folk. Dette skal det være stor, stor terskel for å gjøre, og jeg kommer ikke til å gjøre dette ut fra egne vurderinger alene. Men har dere som deltagere mistanker om juks, kan dere melde fra til meg, på toredah@gmail.com, med beskjed om hvorfor dere tror dette. Dette vil forbli helt konfidensiell informasjon. Hvis flere uavhengig melder fra om mistanker om samme person, så vil vi ta stilling til utestengelse, etter nøye vurdering. Hvis personen mener seg urettmessig behandlet, som selvsagt kan kunne skje, og som også vil være svært svært uheldig, så har man muligheten til å rette opp dette og renvaske seg gjennom deltagelse i Norgescup eller andre NQF-konkurranser.

Jeg ønsker å be om forståelse for at vi ønsker å eliminere juks fra ligaen. En eventuell avgjørelse om utestengelse vil imidlertid ikke bli tatt av meg alene, men i samråd med minst to andre quizzere, som er kjent med miljøet og nivået. Disse er allerede kontaktet.

Sørg også for å avlevere svar i hver eneste runde. Har man pådratt seg en rekke forfall over kort tid slik at det danner seg et mønster, blir man fra nå av plassert direkte ned i 4. divisjon. Her snakker vi ikke om 1-2 forfall i en sesong, men et tosifret antall fordelt over flere sesonger. Dette er for dårlig, det ødelegger for andre spillere, og viser at man ikke egentlig har tid eller ønske om å konkurrere på like vilkår. Så har man ett forfall i en sesong trenger man ikke bekymre seg, men to eller tre, og i flere sesonger, så vil nedrykk bli resultatet.

Dette innlegget har ikke oppstått i et vakuum. Jeg har konferert med flere andre etablerte quizzere på forhånd, latt dem lese innlegget, og det er bred enighet om at det er nødvendig å publisere det. Hvis noen føler seg uberettiget truffet i forhold til det som står skrevet, så er det ingen grunn til å bekymre seg så lenge man vet at man har rent mel i posen. Har man derimot ikke det, er det kanskje på tide å trekke seg rolig ut og få sine quizkicks andre steder. Eller man kan anse dette som et slags amnesti, senke seg til sitt normale nivå, og besvare spørsmålene som (forhåpentligvis) det store flertallet i Æresligaen gjør: med eget hode uten noen form for andre hjelpemidler.

13/01 2020 19:47:52
heltenjonOg eg siterer LoBot: "Dette er dagens runde. Hvis du leverer svarene dine kan du følge med på andres besvarelser. Mulig du må ha donert også. Husker ikke helt." Kjempebra! :-)) 13/01 2020 18:15:24
LoBotThe player Per Kristian Husøy was not mentioned in the mail, but will play in this group. Be nice to Per Kristian Husøy! 13/01 2020 17:17:43
LoBotSiljeT was mentioned in the mail, but is taken out of the group. I am truly sorry for any inconvenience this may cause you fine people. 13/01 2020 17:08:56
LoBotHold kjeftenpårei, dette er jo en genial avdeling! KRISTIAN V. KVAMSØE er den som nyligst vant en avdeling på et høyt nivå, i sesong 11 ble det seier i 2. divisjon. ESKIL ÅSMUL har nest mest rutine i avdelingen og har deltatt hver runde siden debuten i sesong 6. HELTENJON er en vidunderlig spiller som på sitt beste har vært nummer 4 i 3.divisjon, det skjedde i sesong 16. CHILLYLINE er et briljant multitalent og banker også motspillerne i 3.divisjon i Quizkampen Norsk samtidig som denne sesongen pågår. HJORTHEN spiller på et fabelaktig nivå og ble nummer 9 i denne divisjonen forrige sesong. DAGFAU er et briljant multitalent og banker også motspillerne i 1.divisjon i Quizkampen Norsk samtidig som denne sesongen pågår. SIKN DESTROY er en mesterlig spiller som på sitt beste har vært nummer 7 i 3.divisjon, det skjedde i sesong 7. SILJET er en utrolig spiller som på sitt beste har vært nummer 2 i 3.divisjon, det skjedde i sesong 8. TRINHO spiller på et herlig nivå og ble nummer 3 i denne divisjonen forrige sesong. TORIL2000 er den spilleren her som har vunnet oftest, med en frekvens på 2,0 seiere for hvert tap. TRANSMOGRIFF er den i gruppen som nyligst har glidd ubeseiret gjennom en sesong, da spilleren herjet 4. divisjon i sesong 12.

ESKIL ÅSMUL, SILJET, HELTENJON, TORIL2000, KRISTIAN V. KVAMSØE og CHILLYLINE utviser en generøsitet mange ikke tror eksisterer, folk påstod at vi ikke kan drive et nettsted på donasjoner, men det er disse menneskene som gjør det mulig.

Vinneren rykker opp, de to siste rykker ned. Dette er en veldig vanskelig gruppe å forutsi en vinner i, men mitt tips er at Eskil Åsmul går seirende ut av dette.

13/01 2020 13:14:31

We have some bills to pay. If you help us with that, you get a lot more statistics, you get training tools and a wordfeud course at the Improve page, and the Player page starts to work. And you get rid of the commercial banner on the top of the page. A donation of $15, 12 euro, 10 £ or 90 kroner gives you access for a year. Click the donate button for PayPal donation. You can also click here and donate directly to the WLoH bank account.

 

Matches

Kamp Resultat
ESKIL ÅSMUL
Eskil Åsmul – Per Kristian Husøy50 – 9
Eskil Åsmul – dagfau34 – 20
Eskil Åsmul – Hjorthen0 – 40
Eskil Åsmul – ChillyLine40 – 28
Eskil Åsmul – Øystein Guneriussen0 – 30
Eskil Åsmul – Kristian V. Kvamsøe26 – 70
Eskil Åsmul – Trond I. Hovland42 – 30
Eskil Åsmul – Toril200040 – 50
Eskil Åsmul – heltenjon0 – 20
Eskil Åsmul – SIKN Destroy40 – 18
SIKN DESTROY
SIKN Destroy – Per Kristian Husøy30 – 40
SIKN Destroy – Hjorthen10 – 30
SIKN Destroy – Øystein Guneriussen0 – 10
SIKN Destroy – Trond I. Hovland20 – 40
SIKN Destroy – heltenjon20 – 20
SIKN Destroy – dagfau8 – 20
SIKN Destroy – ChillyLine20 – 20
SIKN Destroy – Kristian V. Kvamsøe9 – 60
SIKN Destroy – Toril200020 – 40
SIKN Destroy – Eskil Åsmul18 – 40
HELTENJON
heltenjon – dagfau8 – 38
heltenjon – ChillyLine20 – 10
heltenjon – Kristian V. Kvamsøe23 – 34
heltenjon – Toril200020 – 42
heltenjon – SIKN Destroy20 – 20
heltenjon – Per Kristian Husøy30 – 32
heltenjon – Hjorthen10 – 30
heltenjon – Øystein Guneriussen20 – 50
heltenjon – Trond I. Hovland40 – 48
heltenjon – Eskil Åsmul20 – 0
TORIL2000
Toril2000 – Hjorthen40 – 20
Toril2000 – Øystein Guneriussen20 – 40
Toril2000 – Trond I. Hovland38 – 40
Toril2000 – heltenjon42 – 20
Toril2000 – dagfau34 – 20
Toril2000 – ChillyLine30 – 10
Toril2000 – Kristian V. Kvamsøe30 – 30
Toril2000 – Eskil Åsmul50 – 40
Toril2000 – SIKN Destroy40 – 20
Toril2000 – Per Kristian Husøy40 – 20
TROND I. HOVLAND
Trond I. Hovland – ChillyLine40 – 20
Trond I. Hovland – Kristian V. Kvamsøe31 – 21
Trond I. Hovland – Toril200040 – 38
Trond I. Hovland – SIKN Destroy40 – 20
Trond I. Hovland – Per Kristian Husøy20 – 32
Trond I. Hovland – Hjorthen10 – 28
Trond I. Hovland – Øystein Guneriussen10 – 39
Trond I. Hovland – Eskil Åsmul30 – 42
Trond I. Hovland – heltenjon48 – 40
Trond I. Hovland – dagfau8 – 18
KRISTIAN V. KVAMSØE
Kristian V. Kvamsøe – Øystein Guneriussen40 – 30
Kristian V. Kvamsøe – Trond I. Hovland21 – 31
Kristian V. Kvamsøe – heltenjon34 – 23
Kristian V. Kvamsøe – dagfau38 – 20
Kristian V. Kvamsøe – ChillyLine50 – 9
Kristian V. Kvamsøe – Eskil Åsmul70 – 26
Kristian V. Kvamsøe – Toril200030 – 30
Kristian V. Kvamsøe – SIKN Destroy60 – 9
Kristian V. Kvamsøe – Per Kristian Husøy30 – 39
Kristian V. Kvamsøe – Hjorthen40 – 39
ØYSTEIN GUNERIUSSEN
Øystein Guneriussen – Kristian V. Kvamsøe30 – 40
Øystein Guneriussen – Toril200040 – 20
Øystein Guneriussen – SIKN Destroy10 – 0
Øystein Guneriussen – Per Kristian Husøy20 – 30
Øystein Guneriussen – Hjorthen30 – 30
Øystein Guneriussen – Eskil Åsmul30 – 0
Øystein Guneriussen – Trond I. Hovland39 – 10
Øystein Guneriussen – heltenjon50 – 20
Øystein Guneriussen – dagfau50 – 0
Øystein Guneriussen – ChillyLine40 – 20
CHILLYLINE
ChillyLine – Trond I. Hovland20 – 40
ChillyLine – heltenjon10 – 20
ChillyLine – dagfau30 – 30
ChillyLine – Eskil Åsmul28 – 40
ChillyLine – Kristian V. Kvamsøe9 – 50
ChillyLine – Toril200010 – 30
ChillyLine – SIKN Destroy20 – 20
ChillyLine – Per Kristian Husøy30 – 30
ChillyLine – Hjorthen20 – 60
ChillyLine – Øystein Guneriussen20 – 40
HJORTHEN
Hjorthen – Toril200020 – 40
Hjorthen – SIKN Destroy30 – 10
Hjorthen – Per Kristian Husøy40 – 20
Hjorthen – Eskil Åsmul40 – 0
Hjorthen – Øystein Guneriussen30 – 30
Hjorthen – Trond I. Hovland28 – 10
Hjorthen – heltenjon30 – 10
Hjorthen – dagfau48 – 50
Hjorthen – ChillyLine60 – 20
Hjorthen – Kristian V. Kvamsøe39 – 40
DAGFAU
dagfau – heltenjon38 – 8
dagfau – Eskil Åsmul20 – 34
dagfau – ChillyLine30 – 30
dagfau – Kristian V. Kvamsøe20 – 38
dagfau – Toril200020 – 34
dagfau – SIKN Destroy20 – 8
dagfau – Per Kristian Husøy50 – 8
dagfau – Hjorthen50 – 48
dagfau – Øystein Guneriussen0 – 50
dagfau – Trond I. Hovland18 – 8
PER KRISTIAN HUSØY
Per Kristian Husøy – SIKN Destroy40 – 30
Per Kristian Husøy – Eskil Åsmul9 – 50
Per Kristian Husøy – Hjorthen20 – 40
Per Kristian Husøy – Øystein Guneriussen30 – 20
Per Kristian Husøy – Trond I. Hovland32 – 20
Per Kristian Husøy – heltenjon32 – 30
Per Kristian Husøy – dagfau8 – 50
Per Kristian Husøy – ChillyLine30 – 30
Per Kristian Husøy – Kristian V. Kvamsøe39 – 30
Per Kristian Husøy – Toril200020 – 40
ESKIL ÅSMUL
Per Kristian Husøy9
dagfau20
Hjorthen40
ChillyLine28
Øystein Guneriussen30
Kristian V. Kvamsøe70
Trond I. Hovland30
Toril200050
heltenjon20
SIKN Destroy18
SIKN DESTROY
Per Kristian Husøy40
Hjorthen30
Øystein Guneriussen10
Trond I. Hovland40
heltenjon20
dagfau20
ChillyLine20
Kristian V. Kvamsøe60
Toril200040
Eskil Åsmul40
HELTENJON
dagfau38
ChillyLine10
Kristian V. Kvamsøe34
Toril200042
SIKN Destroy20
Per Kristian Husøy32
Hjorthen30
Øystein Guneriussen50
Trond I. Hovland48
Eskil Åsmul0
TORIL2000
Hjorthen20
Øystein Guneriussen40
Trond I. Hovland40
heltenjon20
dagfau20
ChillyLine10
Kristian V. Kvamsøe30
Eskil Åsmul40
SIKN Destroy20
Per Kristian Husøy20
TROND I. HOVLAND
ChillyLine20
Kristian V. Kvamsøe21
Toril200038
SIKN Destroy20
Per Kristian Husøy32
Hjorthen28
Øystein Guneriussen39
Eskil Åsmul42
heltenjon40
KRISTIAN V. KVAMSØE
Øystein Guneriussen30
Trond I. Hovland31
Eskil Åsmul26
SIKN Destroy9
Per Kristian Husøy39
ØYSTEIN GUNERIUSSEN
Kristian V. Kvamsøe40
SIKN Destroy0
Per Kristian Husøy30
Eskil Åsmul0
Trond I. Hovland10
ChillyLine20
CHILLYLINE
Trond I. Hovland40
heltenjon20
dagfau30
Eskil Åsmul40
Kristian V. Kvamsøe50
Toril200030
SIKN Destroy20
Per Kristian Husøy30
Hjorthen60
Øystein Guneriussen40
HJORTHEN
Toril200040
SIKN Destroy10
Per Kristian Husøy20
Eskil Åsmul0
Øystein Guneriussen30
Trond I. Hovland10
heltenjon10
dagfau50
ChillyLine20
Kristian V. Kvamsøe40
DAGFAU
heltenjon8
Eskil Åsmul34
ChillyLine30
Kristian V. Kvamsøe38
Toril200034
SIKN Destroy8
Per Kristian Husøy8
Hjorthen48
Øystein Guneriussen50
Trond I. Hovland8
PER KRISTIAN HUSØY
SIKN Destroy30
Eskil Åsmul50
Øystein Guneriussen20
Trond I. Hovland20
heltenjon30
ChillyLine30
Kristian V. Kvamsøe30
Toril200040